Narodowe czytanie 2024

Narodowe Czytanie to coroczna akcja wspólnego czytania wybranej lektury, do której przyłączyć się mogą wszystkie chętne osoby prywatne oraz instytucje publiczne w kraju i za granicą. Akcja Narodowego Czytania została zainicjowana w 2012 roku wspólną lekturą Pana Tadeusza Adama Mickiewicza. Lekturą tegorocznej odsłony Narodowego Czytania był „Kordian” Juliusza Słowackiego. Tradycyjnie uczniowie naszej szkoły wzięli udział w „Narodowym Czytaniu” organizowanym przez Bibliotekę Publiczną w Rudniku nad Sanem. We wtorek 10 września fragment dzieła Juliusza Słowackiego czytali uczniowie klasy ósmej: Dominika Zynwala oraz Kacper Gwizdak. Z kolei w czwartek 12 września z inicjatywy Burmistrza Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem odbyło się szkolne „Narodowe Czytanie”. Wzięli w nim udział zaproszeni goście: Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem Pan Tadeusz Handziak, emerytowana dyrektor szkoły Pani Lucyna Żurecka, a także Pani Mieczysława Smoła oraz ksiądz Józef Sałek. W gronie czytających znaleźli się także nauczyciele naszej szkoły: Pani Ewelina Pędlowska-Janiec, ksiądz Dawid Wieczorek. Uczniowie klasy siódmej oraz ósmejAleksander Samel, Dominika i Mateusz Zynwala– przeczytali dla zebranych fragment aktu I. Spotkanie i wspólne czytanie „Kordiana” wzbudziło wiele pozytywnych emocji i wrażeń.