Realizacja projektu „ Bajeczni Adwokaci”

W dniu 7 czerwca 2024 roku odbyło się wyjątkowe spotkanie z adwokat Katarzyną Pyszowską, które miało na celu realizację projektu „Bajeczni Adwokaci” przygotowanego przez Naczelną Radę Adwokacką oraz Fundację Adwokatury. W ramach tego projektu, adwokat Katarzyna Pyszowska przeczytała i opowiedziała historię zatytułowaną „Leśne sprawy Misi Adwokatki”. Spotkanie miało miejsce w przyjaznej atmosferze, a uczestnicy z zainteresowaniem słuchali opowieści, która przybliżała dzieciom tematykę prawniczą w sposób przystępny i atrakcyjny. Historia „Leśne sprawy Misi Adwokatki” to opowieść o Misi, która w leśnym świecie pełnym różnych stworzeń i przygód pełni rolę adwokata. Misia pomaga innym mieszkańcom lasu rozwiązywać ich problemy, udzielając porad prawnych i mediując w konfliktach. Adwokat Katarzyna Pyszowska, czytając historię, nie tylko przeniosła młodych słuchaczy w świat leśnych przygód, ale również w przystępny sposób wyjaśniła podstawowe zasady prawne i etyczne. Dzieci miały okazję dowiedzieć się, na czym polega praca adwokata, jakie wartości są istotne w tej profesji oraz jak ważna jest pomoc prawnicza w codziennym życiu. Po przeczytaniu historii, Pani Katarzyna Pyszowska odpowiadała na liczne pytania dzieci, które zainspirowane opowieścią chciały dowiedzieć się więcej o pracy adwokata. Spotkanie zakończyło się wspólnymi rozmowami i dyskusją na temat różnych aspektów życia w społeczeństwie, roli prawa oraz odpowiedzialności za swoje czyny. Projekt „Bajeczni Adwokaci” jest inicjatywą mającą na celu edukację prawną najmłodszych, budowanie ich świadomości prawnej oraz promowanie zawodu adwokata w społeczeństwie. Spotkanie z adwokat Katarzyną Pyszowską było doskonałym przykładem na to, jak można łączyć edukację z zabawą, przekazując istotne wartości w sposób zrozumiały i angażujący dla dzieci.