Pasowanie na ucznia

Dnia 14 października 2024 r. uczniowie klasy 1 Publicznej Szkoły Podstawowej nr 3 w Rudniku nad Sanem zostali pełnoprawnymi uczniami szkoły. Podczas uroczystego pasowania na ucznia, pierwszoklasiści symbolicznie rozpoczęli swoją szkolną przygodę. Uroczystość miała morską oprawę, w trakcie której dzieci wcieliły się w rolę młodych marynarzy, musząc wykonać kilka zadań, aby dopłynąć do końca swojej wyprawy. Kapitanem, który poprowadził statek pełen młodych uczniów, była Pani Iwona Krawiec. Na zakończenie ceremonii dzieci zostały pasowane dużym ołówkiem, a każdy uczeń otrzymał pamiątkowy dyplom, szkolną tarczę oraz drobne upominki. W tym wyjątkowym wydarzeniu wzięli udział zaproszeni goście: Burmistrz Gminy i Miasta Rudnik nad Sanem, Pan Tadeusz Handziak, Emerytowana Dyrektor Pani Lucyna Żurecka, Ksiądz Józef Sałek, Przewodnicząca Rady Rodziców Pani Anna Markocka-Gontarz, Dyrektor PSP nr 3 w Rudniku nad Sanem Pan Radosław Młynarski, nauczyciele, pracownicy administracji szkoły, uczniowie oraz rodzice.
Drodzy Uczniowie! Gratulujemy Wam tego wyjątkowego momentu – pierwszego kroku na ścieżce edukacyjnej przygody. Życzymy Wam, aby każdy dzień w szkole był pełen radości, ciekawych wyzwań i niezapomnianych chwil. Niech Wasza szkolna podróż będzie pełna sukcesów, a zdobywanie wiedzy stanie się prawdziwą pasją. Powodzenia!