Piknik naukowy

4 października 2024 r. w Niżańskim Uniwersytecie Ludowym w Wolinie odbył się „Piknik Naukowy”, który przyciągnął wielu miłośników nauki. Ponad 200 dzieci ze szkół z powiatu niżańskiego i stalowowolskiego, pomimo deszczowej aury miało okazję uczestniczyć w warsztatach kreatywnego myślenia i logicznych łamigłówek, które rozwijały umiejętności krytycznego myślenia i rozwiązywania problemów. A wszystko to zapewniły stoiska Podkarpackiego Centrum Nauki „Łukasiewicz” oraz Stoisko Stowarzyszenia Ekoskop. Gminę i Miasto Rudnik nad Sanem na czele z burmistrzem Tadeuszem Handziakiem reprezentowali nauczyciele, rodzice i dzieci z naszej gminy, którzy jak się okazało odnieśli tam wielki sukces! Spotkanie było wyjątkową okazją do rozstrzygnięcia konkursu dla klas IV-VI popularyzującego naukę. Polegał on na przygotowaniu i nagraniu krótkiego filmu, promującego postęp naukowy i wykorzystanie nowoczesnych technologii oraz dorobku naukowego w praktycznym zastosowaniu. Z radością informujemy, że wyróżnienie za swoją pracę otrzymali uczniowie naszej szkoły. Wydarzenie było możliwe dzięki realizacji zadania publicznego pod nazwą „Organizacja wydarzeń popularyzujących naukę – Piknik Naukowy w Niżańskim Uniwersytecie Ludowym”.